📃 SnippetSource

C#, CSS, Java, JavaScript, PHP, SQL, WebApi, XAML dilleri ve ASP.NET MVC, AWT, Entity Framework, MSSQL, Oracle, Regular Expressions, Unity, WinRT, WPF teknolojileri ile ilgili birçok örnek kodu bulabilirsiniz böylelikle hem programcılık bilginizi geliştirebilir hemde hızlı bir şekilde kodlama sonucuna ulaşabilirsiniz.

📃 Extension Method

C#’da kod yazarken nesnelerin varolan metodlarını kullanırken bazen sık yaptığımız işlemler içinde nesneye kendi metodlarımızıda dahil etme ihtiyacı duyabiliyoruz buda extension method olarak geçiyor bu extension metod’ları kolaylıkla kendinizde yazabileceğiniz gibi daha önce yazılmış yüzlerce extension metoda bu siteden kolaylık ulaşabilirsiniz.

📃 WPF Tutorial

WPF teknolojisin baştan sona öğrenebileceğiniz çok detaylı ve anlaşılır bir eğitim sitesidir.

📂 SEO için Araçlar

📃 ahrefs

İçerisinde birçok online araç barındıran bu online seo araç kitinden backlink checker özellikle sık kullandığım araçlardan biridir. Kullanım amacım bloğum için verilen backlinkleri kontrol etmek amacıyla kullanıyorum.

📃 Test My Site(Google)

Google tarafından geliştirilen bu online servis ile sitenizin mobil ve desktop’da yüzde kaç puan aldığı ve nerelerde hata yaptığınız çok sadece ve anlaşılır biçimde gösterilmektedir şiddetle kullanmanızı tavsiye edebilirim.

📂 Video Editörleri İçin

📃 coverr

Ücretsiz olarak video ihtiyacınız varsa kullanabileceğiniz çok iyi kaynaklardan biri olan bu siteyi eliniz altında tutmanızı tavsiye gün geliyor her sektörden insanın geliştirdiği oyun, site, mobil uygulama gibi birçok alanda arkaplanda oynatılacak güzel video arama ihtiyaçları oluyor ve bunuda kişisel ihtiyaçlar için geliştirdiğini bir proje ise ücretsiz olarak halletmek istiyor ise o zaman tam size göre bir kaynak :)c

📃 ReadMe

Kullanıcıları için interaktif bir API dokümantasyonu sunan ReadMe; normal bir API dokümantasyonu sayfasına göre, API’da yaşanan gelişmeleri haberdar etme, API kullanıcılarından yani yazılım geliştiricilerden gelen soruları detaylı bir şekilde yönetmeye, API üzerinde sunulan özelliklerin kullanım istatistiğini gösterme gibi ek özelliklere sahip.

🌍 Site: https://readme.com
🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil
🏳 Online Proje: Evet

📃 Meld Merge

2 farklı kaynağı karşılaştırmak ve bu farklılıklara göz atarak birleştirme işlemi yapmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir yazılımdır.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut
🏳 Online Proje: Hayır

📃 Stripo Email Template Editor

Sptripo’da yer alan  300+ üzerinde html template’den istediğiniz online güçlü editörü sayesinde düzenleyip sonunda indirebilirsin indirme yaparken onlarca farklı seçenek sunuyor. Şuan toplamda ücretsiz üyelik için 5 template export etme hakkınız oluyor ama sürekli bu tür tasarımlar ile uğraşıyorsanız ücretli seçeneği düşünülebilecek bir online editör olduğunu söyleyebilirim.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil
🏳 Online Proje: Evet

 

📃 Codelabs

Hiç süphesiz geliştirici camiası için eğitim materyallerinin hazırlanması ve destek noktasında en iyi firmalardan biri olan Google tarafından hazırlanmış 100’lerce mobil, web, masaüstü ortamları için işinize yarayacak kısa kısa tutorial’lar şeklinde yer alan codelabs sitesini muhakkak ziyaret etmelisiniz.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 CheckTLS

Email ile ilgili yaşadığınız sorunları çözmeniz noktasında gerçekten faydalı online araçları olan bir hizmet örnek olarak gireceğiniz mail adresinin host’unu ve portlarını öğrenmek için kolayca kullanabileceğiniz bir hizmet bunun gibi bir çok farklı araç yer almaktadır.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil

📃 Web Development Magazine

Daha önce .Net geliştiricilerine özel aylık olarak oluşturulan DotnetCurry PDF Online Dergi’sini paylaşmıştık şimdi ise Web geliştirilerine özel olarak aylık oluşturulan ve online olarak pdf formatında ücretsiz paylaşılan dergi kaynağını paylaşıyorum muhakkak faydalanmanızı tavsiye ederim bu tür kaynaklardan.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut

📃 NDesk Options

C# masaüstü uygulaması yada console uygulaması geliştirdiğinizde en sık tercih edilen yollardan biri dışarıdan son kullanıcı tarafından gelecek argümanlara göre uygulama açılışını bu argümanlara göre şekillendirmektir. Bu gönderilen argümanlar ve değerlerini nasıl dinamik olarak elde edebiliriz diye hazırlanmış olan bu parser ile kolayca argümanları yönetebilirsiniz.

🏳 Türkçe Dil Desteği: Mevcut Değil