Microsoft’tan sürükle-bırak Machine Learning (AML)

Microsoft’tan sürükle-bırak Machine Learning (AML)

Microsoft’tan sürükle-bırak ile Azure üzerinde Automated Machine Learning (AML)

Microsoft’un düzenlediği Build 2019 etkinliğinde en çok dikkatimi çeken güncelleme AML (Automated Machine Learning) konusunda Azure’da sunulan sürükle-bırak arayüz oldu diyebilirim.
Automated Machine Learning’i sürükle-bırak özelliği de olan güzel bir arayüzle sunan şirket; Azure kullanan şirketlere datalarını içeriye koyup çok sayıda hazır algoritma ile makina öğrenmesine kolay ve hızlı bir başlangıç yapabilme şansı sunuyor.
Herhangi bir kod yazmadan çalışabilen servis hem tercih edilen method hem de sonuçları tamamen şeffaf olarak kullanıcılarıyla paylaşabiliyor.
Azure kullanıcılarının sistemin sunduğu altyapıda değişikliklere gidip kendi kodlarını yazması da mümkün.
otomatik makine öğrenme gösterge panelinizi, SDK ile çalışanlar da dahil olmak üzere tüm otomatik makine öğrenme deneylerinize genel bir bakışla göreceksiniz. Burada koşularınızı tarihe, deneme adına ve koşu durumuna göre filtreleyebilir ve keşfedebilirsiniz.
Blockchain gibi Machine Learing konusunda da Azure üzerinde güzel bir ekosistem kuran Microsoft’un attığı bu adımlar, eminim halilhazırda sahip olduğu müşteri tabanını düşünecek olursak ilgi görecektir.
Microsoft’un geri kalan teknoloji devleri haricinde bu pazardaki rakiplerine bakacak olursak; KNIME ve H20.ai kullanımı kolay araçlar, DataRobot ve Databricks ise benzer kullanıcı segmentine giden platformlar olarak dikkat çekiyor diyebilirim.
Kaynak :  bit.ly/2Hmkz5C
Hakan AK

Son Yazılar